• موقعیت مکانی
  تهران، ولیعصر
 • برنامه کاری
  همه روزه: ۰۹:۰۰ - ۱۸:۰۰
 • مشاوره رایگان
  ۰۲۱ ۳۳۵۹۳۳۵۹
Homeدسته‌بندی نشدهنمارومی،نماکلاسیک
خانه نمارومی،نماکلاسیک
۲۰
فروردین
نمارومی،نماکلاسیک

نمای رمی به عنوان نمای کلاسیک در بین مردم شناخته شده است و در بین مردم از محبیوبیت بالایی برخوردار است . تنها معماری کاخ ها و عمارت های رم باعث پیدایش نمای رمی نشده است بلکه از روی کتیبه های تخت جمشید و سرستون های آن می توان پی به معماری ایران باستان هم برد . در این نوع نما حجم سازی برای زیبایی به کار می رود . از ویژگی های این نما می توان به ستون های کوتاه و مدور شکل ، قوس های بزرگ و نقش های برجسته ، اشکال برجی برجسته ، سرستون ها و کله گاوی ها اشاره کرد .

نمای رومی باید از بهترین سنگ ها چه از نظر قیمت و چه از نظر کیفیت و رنگ در این نوع به کار برده می شود . رنگ نمای سنگی در نمای رومی اکثرا رنگ های گرم مانند کرم ، بژ و نسکافه ای می باشد . البته در ایران به دلیل وجود معادن سنگ تراورتن از رنگ سفید در این نما استفاده می شود که علاقه مندان و طرفداران خاص خود را دارد .البته گاهی شاهد نمای رمی با سیمان نیز هستیم که اکثرا برای نماهای ویلا ها استفاده می شود . ناگفته نماند که ترکیب سنگ و شیشه در نمای رمی زیبایی آن را دوچندان می کند . از محاسن نمای رمی می توان به زیبایی ‏، دوام ‏، لاکچری بودن ، عدم شوره زدن بعد از بارندگی و از معایب نمای رمی می توان به هزینه بالا ، نیاز به نیروی متخصص و عدم مقاومت در برابر گرما ، سرما و لرزش به مرور زمان اشاره کرد .

توجه به ‏اندازه و جزئیات اولین حرف در نمای رمی را می زند که خوشبختانه گروه چهارستون با ‏استفاده نرم ‏افزار راینو ‏Rhino‏ و تری دی مکس ۳‏D Max‏ و با به کارگیری وی ری ‏V-Ray‏ بهترین نورپردازی ‏برای نمای ‏رمی رابه ارمغان می آورد. ‏

 

 

 

 

 

 


  مطالب مرتبط
  نظر دهید

  نظر دهید