• موقعیت مکانی
  تهران، ولیعصر
 • برنامه کاری
  همه روزه: ۰۹:۰۰ - ۱۸:۰۰
 • مشاوره رایگان
  ۰۲۱ ۳۳۵۹۳۳۵۹
Homeدسته‌بندی نشدهنما مدرن وکلاسیک
خانه نما مدرن وکلاسیک
۲۲
اردیبهشت
نما مدرن وکلاسیک

نمای ساختمان

از اهداف اصلی نماسازی می توان زیبا جلوه دادن ظاهر و نمای ساختمان ، صرفه جویی در ‏ انرژی (عنوان عایق حرارتی و برودتی) ، عایق صوتی و کمک به پایداری ساختمان اشاره کرد . در مورد عایق حرارتی لازم است بدانیم پوشش و حتی رنگ انتخابی  مصالح در نشان دادن نمای ساختمان موثر است و هم نقش عایق حرارتی و برودتی را در فصول سال  بازی می کند . نمای ساختمان همچنین به عنوان عایق صوتی هم عمل کرده و  آلودگی صوتی و نونه ی زمینه (صداهای ناخواسته در فضا) را کاهش می دهد . صرف نظر از دانستن تمامی این موارد خوب است دلایل آسیب دیدگی نماهای را بدانیم . نشست ساختمان ، انقباض و انبساط ، اختلاف دمای شدید ، طبله کردن، پوسته پوسته شدن ، شوره زدگی، آلوئک، لکه دارشدن، ، ترک خوردگی ، کنده شدن سنگها و ‏آجرهای نما، تغییر رنگ و ظاهر اولیه نما و … از عوامل آسیب دیدگی نمای ساختمان محسوب می شوندکه باید برای حفظ و پایداری نما و نگاه داشتن زیبایی بصری نما باید مرمت شود . از ترفند های زیبا نشان دادن نما می توان عوامل زیر را برشمرد :

روکش های بازتابی و منعکس کننده خصوصا در نمای ستون هایی که در کنار ورودی ها قرار می گیرند باعث کاهش ضخامت ظاهری دیوار و در نتیجه دید بصری بهتر آن و در کل نمای زیباتر ساختمان می شود.

ایجاد انحنا و قوس  در بالای ورودی ساختمان که هم تاکید بر ورودی ساختمان است و هم  جذابیت و صمیمیت نما را دوچندان می کند. اندود سفید ‏ در قسمت ورودی ساختمان که باعث جلب توجه و زیبایی بیشتر نمای ساختمان می شود.‏ در پایین قسمت نما از رنگ های تیره و رنگ های روشن در قسمت های بالای نما موجب جذابیت بیشتر در نما در نظر بیننده می شود و هم فرد از نظر روانشناسی احساس پایداری و استقامت در نما می کند که نتیجه ی آرامش و اعتماد درونی فرد را به وجود می آورد .

گروه فوق تخصصی معماری چهارستون با به کارگیری انواع نرم افزارهای معماری نظیر اتوکد Auto cad ، تی ری دی مکس ۳D Max  ، وی ریV-Ray و … به طراحی نماسازی و هر گونه مرمت نماهای ساختمانی می پردازد .


  مطالب مرتبط
  نظر دهید

  نظر دهید