• موقعیت مکانی
  تهران، ولیعصر
 • برنامه کاری
  همه روزه: ۰۹:۰۰ - ۱۸:۰۰
 • مشاوره رایگان
  ۰۲۱ ۳۳۵۹۳۳۵۹
Homeدسته‌بندی نشدهطراحی و دکوراسیون اشپزخانه
خانه طراحی و دکوراسیون اشپزخانه
۰۶
اردیبهشت
طراحی و دکوراسیون اشپزخانه

شاید بارها این جمله را شنیده باشید که آشپزخانه قلب تپنده ی خانه محسوب می شود . در واقع آشپزخانه تا حدودی تعیین کننده ی سبک خانه می باشد . طراحی آشپزخانه در طی سال های اخیر به دلیل پیشرفت تکنولوژی تغییرات چشمگیری پیدا کرده است . شما می توانید یک آشزخانه هوشمند داشته باشید .عنصر اصلی در آشپزخانه ها کابینت است که رنگ سفید هنوز تنها رنگ برای طراحی آَشپزخانه های مدرن به کار می رود . توجه به مثلث کار در آَشپزخانه یکی از مهمترین مسائل طراحی آشپزخانه های به شمار می رود . مثلث کار یعنی جانمایی اجاق گاز ، یخچال و سینک ظرفشویی . حداقل طول هر ضلع این مثلث ۱۲۰ سانتی متر و حداکثر ۲۷۵ سانتی متر می باشد . طول کمتر از ۱۲۰ سانتی متر عدم فضای کافی برای کار و بیشتر از ۲۷۵ سانتی متر باعث خستگی در حین کار در آشپزخانه می شود . پس بهترین حالت به گونه ای است که محیط این مثلث فرضی عددی بین ۸۰/۴ تا ۶ متر باشد .

 

 

Single-wall  : رئوس این مثلث روی خط مستقیم و بدون هیچ زاویه ای قرار گرفته است .

Gally  : رئوس این مثلث با فاصله از هم و به حالت جی قرار گرفته اند .

L-shaped : رئوس این مثلث ‏با فاصله از هم و به حالت ال قرار گرفته اند . (مناسب برای آشپزخانه های اوپن ، باریک و مستطیلی شکل)

U-shaped : رئوس این مثلث ‏با فاصله از هم و به حالت یو قرار گرفته اند . این تیپ از چیدمان بسیار مناسب است .( مخصوصا آشپزخانه های اوپن ، باریک و مستطیلی شکل )

L-shaped with island : رئوس این مثلث ‏در وسط آشپزخانه و به صورت جزیره ای قرار گرفته اند . یعنی اجاق در وسط و سینک و یخچال با فاصله از هم و در مقابل اجاق گاز .

 

آشپزخانه ها در طی دهه های اخیر بسیار تغییر کرده اند و برنامه ریزی های لازم برای آشپزخانه بسیار مهم شده است. پیشرفت تکنولوژی و تغییر دینامیک اجتماعی به افزایش آشپزخانه مدرن کمک کرده است. تکنولوژی به طور کامل وارد آشپزخانه شده و فقط به شکل ها و لوازم فانتزی محدود نمی شود. در حال حاضر شما می توانید یک دکوراسیون آشپزخانه هوشمند داشته باشید. رنگ سفید برای کابینت آشپزخانه مدرن هنوز یک رنگ ایده آل و کاربردی است. رنگ دومی که برای بسیاری از کابینت های آشپزخانه مورد تایید قرار می گیرد، رنگ خاکستری است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از انواع سبک های ساده ی آشپزخانه سبک دکوراسیون مینیمال می باشد . این سبک جزئیات اضافه را حذف می کند و باعث ایجاد فضایی دلنشین در فضای آشپزخانه می شود .چیدمان ساده و وسایل با شکل هندسی خاص در  سبک دکوراسیون مینیمال کاربرد چشمگیری دارد . در طراحی این سبک از رنگ سفید به دلیل پیوستگی دیوار و کفپوش استفاده می شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  مطالب مرتبط
  نظر دهید

  نظر دهید