• موقعیت مکانی
  تهران، ولیعصر
 • برنامه کاری
  همه روزه: ۰۹:۰۰ - ۱۸:۰۰
 • مشاوره رایگان
  ۰۲۱ ۳۳۵۹۳۳۵۹
Homeدسته‌بندی نشدهطراحی نما در چند سبک مختلف
خانه طراحی نما در چند سبک مختلف
۱۹
خرداد
طراحی نما در چند سبک مختلف

طراحی نما در چند سبک مختلف

طراحی نما در سبک کلاسیک اکثرا ترکیبی از سبک های کلاسیک دوره های مختلفی تاریخی است . هر سبک کلاسیک در دوره ی خود با توجه به ویژگی های ملی آن دوره و کشور بوده است و از کشور به کشور دیگر متفاوت می باشد .به طور مثال سبک کلاسیک یونان باستان به دلیل مقیاس مورد نظر در آن دوره ، عظمت را به یاد می آورد. این سبک اکثرا برای معابد استفاده می شد . وجود ستون و سر ستون ها ، مجسمه سازی در نما از ویژگی های این سبک به شکار می رود . این سبک را تنها می توان در ساختمان های بزرگ مشاهده کرد و یا سبک کلاسیک فرانسوی شکوه را به خاطر نقوش گوتیک و عناصر باروک نشان می دهد .

سبک معماری آلمانی : این نما از آن دسته طرح هایی است که بسیار مقروت به صرفه و عملی است . در این نوع سبک نور خورشید به راحتی وارد خانه می شود و راحتی خانه یکی از اصول این معماری است . این نما نیازی به مصالح و مواد زیادی ندارد . این سبک از معماری دارای اشکال هندسی مانند مربع و مثلث می باشد . پنجره های این سبک مستطیلی است که اغلب با کرکره های چوبی تزئین شده اند . رنگ قرمز کاشی های این سبک در سقف خانه نمایان است .

سبک معماری انگیس : طراحی در در معماری انگلیس با آنکه از ظرافت واقعی برخوردار بود اما مورد استقبال مردم قرار نگرفته بود . در این نما تنها از سنگ استفاده می شود .دیوارهای مستقیم ، ستون های کوچک و محدود کردن در دکوراسیون از ویژگی های این سبک به شمار می رود .

سبک پرونس : بسیاری از طراحان این سبک را به دلیل سایه ها تمیز می دانند . سایه های از تن بسیارگرم به رنگ بژ و سرد به رنگ های صورتی ، سفید و خاکستری . نام این سبک از نام روستا و یا کشور به همان زبان گرفته شده است . سقف ساخته شده از نی و یا کمربند ، کرکره، پنجره های پلاستیکی با گلدان های گل، تابلوهای، عناصر مشخصی از اتمام نما از خانه در این سبک ، پنجره های کوچک با پارتیشن های گسترده و درب های عظیم چوب ‏  با میله آجری از اجزای این نما هستند .

نمای باروک لوکس : این نما در ردیف نماهای لوکس و لاکچری قرار می گیرد . اکثر کاخ های سلطنتی از این نوع سبک هستند . در این نماها شکوه و عظمت به خوبی نمایان است . نمای ساختمان در سبک باروک شامل کلنادهای بزرگ ، گنبدهای چند لایه ، دیوارهای مقعر، رنگهایی مانند سفید، طلا، سایه نقره ای ، سنگ مرمر، مس، موادتمام چوب و دیوار با کنده کاری باروک و موزاییک می باشد .

نمای لاکونیک اسکاندیناوی : در این نوع سبک تزئینات و دیگر عناصر دکور در پوشش خانه پنهان می شود . این سبک عمدتا تک رنگ و یا موزاییک می باشد . با آنکه نمایی مقرون به صرفه است اما هیچ گاه خسته کننده نیست و برعکس نمایی بسیار هماهنگ و جذاب به چشم هر بیننده ای می آید . در طراحی این نما به پنجره و شیشه بسیار اهمیت داده می شود . مشخصات این سبک شامل چند پنجره بودن نما ، سقف دروازه ای ، درب شیشه ای و فراوانی سایه های کنتراست و نور می باشد .


  مطالب مرتبط
  نظر دهید

  نظر دهید